Tütün Yerine Elektronik Sigara Kullanmak adıyaman tütünü

       Tütün Yerine Elektronik Sigara Kullanmak 

        

Tütün Yerine Elektronik Sigara Kullanmak

Tütün kullanmanın bambaşka bir keyif olduğunu belirten tütün içiciler, sağlığa olan zararlarının da ciddi boyutlara ulaştığı bu ürünü bırakmaya çalışmaktadır.

Bağımlılıkları farklı bir bağımlılıkla yok etmeye çalışırken karşılarına çıkan elektronik sigaralar, sigarayı bırakma sürecini de oldukça uzatmaktadır. Sigaranın bağımlılığını psikosomatik olarak sürdüren bu elektronik cihazlar da en az sigara kadar zararlıdır.

Özellikle Amerika ve Avrupa’da yaygınlaşan bu ürünü kullananların yaşı 17’ye kadar düşmüştür. Bu yüzden tütün bağımlılığından kurtulmak için bu yöntemin kullanılmaması gerekmektedir.

Tütün Bağımlılığı

Tütün bağımlılığı konusunda çözüm arayan kişilerin nikotin bantları ya da diğer ikame ürünleri tercih etmeleri yerine, tıbbi destek almaları daha uygun olmaktadır. Özellikle hastalıklar nedeniyle bırakması şart olan kişiler, kesin bir şekilde tütün ve tütün çeşitleri kullanımına son vermelidir.

Tütün doğal bir ürün olmasına rağmen oldukça zararlıdır ve bu zarar durumu ciddi bir deformasyona neden olmaktadır. Her hastalığın nedeni olan sigara bağımlılığı, her türlü ürün kullanımında zararını arttırmaktadır.

Elektronik Sigara Çözüm Mü?

Elektronik sigara kullanımı, tütün kullanımından vazgeçmek için bir çözüm değildir. Ağız alışkanlığı, nikotin bağımlılığı ya da keyif içiciliği gibi birçok tütün kullanımı bahanesi, elektronik sigara ile aşılamayacak bir durumdur.

Tütün ve mamullerini bırakmak isteyenler için bu ürünlerin kullanımı gereksiz bir masraf ve deneyim olacaktır. Bu zararlı alışkanlıktan kökünden kurtulmanız gerekecektir.  

Ana Sayfa

Bizi Arayın

Whatsapp

Sipariş

© 2020 Adıyaman Tütüncüler Derneği . Tüm Hakları Saklıdır.